آموزش نحوه نصب و انتشار ویدیو در IGTV اینستاگرام، IGTV اینستاگرام هم به عنوان یک برنامه‌ی مستقل و هم به عنوان افزوده‌ای در به‌روزرسانی‌های اخیر اینستاگرام به آن اضافه شد. هرکس که یک حساب اینستاگرام داشته باشد می‌تواند کانال IGTV خود را ایجاد کند. کانال جایی است که تمام فیلم‌های IGTV اینستاگرام شما (جدا از قسمت بیوگرافی، عکس‌ها و استوری‌ها) به نمایش در می‌آید. اگر مشتاق و خواستار به اشتراک گذاشتن ویدیو طولانی با زمانی بیشتر از ۳۰ یا ۶۰ ثانیه هستید، ویدیو IGTV ، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. از دو راه زیر می‌توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

روش های دسترسی به IGTV اینستاگرام

آپدیت اینستاگرام و دسترسی به IGTV

اگر از یک نسخه‌ی قدیمی اینستاگرام استفاده می‌کنید، بدون شک نمی‌دانید IGTV  اینستاگرام کجاست! زیرا که این قابلیت در نسخه‌های قدیم برنامه وجود ندارد. برای دسترسی به آن اولین کاری که باید بکنید به‌روزرسانی اپلیکیشن است. بعد از به‌روزرسانی می‌توانید ویدیو IGTV که افراد به اشتراک گذاشته‌اند در صفحات آن‌ها پیدا کنید و ببینید.

دانلود اپلیکیشن IGTV

راه دوم، شما را به دانلود اپلیکیشنIGTV  راهنمایی خواهد کرد. برای دانلود و نصب برنامه ویدیو IGTV می‌توانید به راحتی آن را در فروشگاه‌های IOS و اندروید پیدا کنید و بعد از طی کردن مراحل نصب، به اپلیکیشن دسترسی داشته باشید.

انتشار ویدیو در IGTV

بعد از به‌روزرسانی یا دانلود برنامه‌ی مستقل IGTV نوبت به انتشار ویدیو در IGTV اینستاگرام خواهد رسید. دقیقا مانند وقتی که تلویزیون را روشن می‌کنید و بلافاصله یک نمایش شروع به پخش می‌کند؛ وقتی برنامه  IGTV  را باز می‌کنید، یک ویدیو به طور خودکار شروع به پخش خواهد کرد. برای انتشار ویدیو شما باید یک کانال IGTV در اینستاگرام خود ایجاد کنید. اگر با بروزرسانی اینستاگرام، این بخش به برنامه‌ی شما اضافه نشد، باید برنامه‌ی مستقل آن را نصب کنید که به راحتی در فروشگاه‌های Ios و اندروید موجود است. اکنون زمان ساخت کانال در قسمت ویدیو IGTV  رسیده است:

ساخت کانال IGTV

 با به‌روزرسانی برنامه، یک آیکون کوچک که نمادی از تلویزیون است در بالا، سمت راست اینستاگرام شما، نمایش داده می‌شود. روی آن ضربه بزنید تا وارد مرحله‌ی بعد بشوید.

در صفحه باز شده، به سراغ علامت چرخ‌دنده که سمت راست تصویر است بروید.

این صفحه، جایی است که شما کانال خود را می‌سازید. در صفحه باز شده، گزینه ساخت کانال (Creat (Channel  را بزنید.

در سه اسلاید پیاپی، آموزش‌های لازم برای ساخت یک ویدیوی یک‌ ساعته به نمایش در می‌آید که شما را راهنمایی خواهد کرد. و در نهایت کانال خود را می‌سازید.

کانال شما آماده است.

بارگذاری ویدیو در کانال

برای بارگذاری و ویرایش عنوان و توضیحات ویدیو IGTV خود، برنامه را باز کنید و روی نماد نمایه کلیک کنید. سپس روی بارگذاری ویدیو ضربه بزنید.
در این قسمت لازم است که اجازه دسترسی IGTV به فیلم‌های خود را بدهید و سپس بر روی فیلم مورد نظر خود کلیک کنید. گزینه‌ی بعدی (Next) را که در بالا سمت راست قرار دارد، لمس کنید. در این‌جا می‌توانید عنوان و شرح را تایپ کنید و همچنین تصویر روی جلد را ویرایش کنید. وقتی کارتان تمام شد، روی ارسال کلیک کنید تا منتشر شود.

بارگذاری IGTV با نسخه وب

ویرایش و انتشار ویدیو از رایانه‌ آسان‌تر است. به نمایه خود بروید، بر روی زبانه‌ای که IGTV نوشته شده است کلیک کنید. برگه IGTV  باید بین برگه پست‌های شما و برگه ذخیره شده باشد. پس از کلیک بر روی برگه IGTV اینستاگرام خود در نمایه، می‌توانید با کلیک روی دکمه آبی رنگ بارگذاری در مرکز صفحه، شروع به بارگذاری ویدیو خود کنید. هنگامی که روی «بارگذاری» کلیک کردید، صفحه جدید بارگیری می‌شود که می‌توانید ویدیو IGTV خود را به اینستاگرام اضافه کنید و همچنین همه موارد مربوط به ویدیو IGTV  را از جمله عنوان و جلد فیلم، سفارشی کنید.

ساخت تصویر کاور و توضیحات

برای ساخت تصویر کاور، می‌توانید تصویر دلخواه خود را به عنوان جلد کار بارگذاری کنید یا از ویدیوی خود یک تصویر کوچک را انتخاب کنید. عکس روی جلد همان چیزی است که در صفحه کانال شما و در دسته‌های IGTV  اینستاگرام نمایش داده می‌شود. بنابراین به فکر این باشید که یه تصویر جذاب و اغواگر انتخاب کنید!
عنوان و توضیحات فیلم را فراموش نکنید. عنوان خود را بنویسید و یک توضیح اضافه کنید. دقیقا مانند یوتیوب، می‌توانید کلمات کلیدی مربوط به فیلم خود را به شرح اضافه کنید تا افراد بتوانند فیلم‌های شما را در IGTV راحت‌تر پیدا کنند. این همچنین شامل هشتگ‌ها و برچسب‌گذاری سایر حساب‌های اینستاگرام هم می‌شود.

حذف ویدیو

اگر به دلایلی از انتشار ویدیو خود منصرف شدید، می‌توانید برای حذف ویدیو از IGTV اینستاگرام، از طریق آیکن تلویزیون یا اپلیکیشن IGTV وارد کانال خود شوید و با ضربه زدن روی تصویر پروفایل خود، وارد تمام ویدیو‌های کانال شوید. ویدیویی که قصد حذف کردن آن را دارید باز کنید و روی نماد سه نقطه ضربه بزنید. از منوی باز شده گزینه‌ی حذف (Delete) را انتخاب کنید و با تایید مجدد، ویدیو مورد نظر از کانال IGTV حذف می‌شود.

استفاده از IGTV نیز همانند سایر نرم افزارها و بخش ها، دارای ترفندهایی است که ما سعی کرده ایم در مقاله ترفندهای IGTV اینستاگرام و دسترسی به آمار آن به اکثر آنها اشاره کنیم. با ما همراه باشید.